Hojení s fólií Suprasorb
Za mě nejlepší způsob ošetření tetování. Ovšem chápu lidi, co si rádi jedou "po staru" a nejsou jim sympatické tyto výdobytky moderní doby. Nicméně fólie přináší řadu nesporných výhod a to takových, že se týden nemusíte o čerstvé tetování vůbec starat :-)

Bezprostředně po nalepení fólie
Nemusíme dělat vůbec nic. Rozhodně se nic nemaže a neomývá. Fólie je ze strany, kde je kůže, prodyšná, takže kůže může dýchat, ale zároveň nepropustí nic z vnějšího světa, takže je tetování perfektně chráněné. Ani oblečení nevadí, pokud není příliš těsné, v tom případě doporučuji "vystlat" ubrousky.
Po příchodu domů
Zkontrolujeme, zda se pod fólií nevytvořily místa plná přebytků plazmy a barvy. Vypadají jako puchýřky naplněné tekutinou. Mírná vlhost nevadí, ta se po čase odpaří, ale puchýřky plné přebytků tekutiny nejsou žádoucí :-) Rozhodně tato místa nepropichujeme, ale fólii opatrně poodlepíme, přebytky tekutiny necháme vytéct, místo osušíme a znova zalepíme. Protože odlepená fólie často již nelepí tak, jak by měla, nalepíme kousek nové. Tak máme jistotu, že vše zůstane na svém místě :-) Toto se ovšem stává jen u více porušené kůže, čili u větších barevných ploch nebo stínování...
Co nás může znejistit počas hojení
Vzhled tetování pod fólií. Je úplně normální, že tetování pod fólií nevypadá zrovna hezky :-) To k tomu bohužel patří. Mějte na paměti, že celý proces hojení probíhá pod fólií a vše se odstraní až s odstraněním fólie. Proto pokud se chcete chlubit novým tetováním, udělejte si fotku předtím, než je tetování zalepeno a tu pak ukazujte.
Strašně to svědí.
Ano, opravdu tam ta fólie musí zůstat týden. Sundávat dřív rozhodně nedoporuřuji, pokud fólie drží. Sloupnutím byste mohli strhnout stroupky, které se utvářejí během hojení, i s barvou a pak zbytečně chodili na korekci. Navíc budete lepit.
Sloupnutí fólie
Fólii sloupáváme opatrně a pomalu po částech. Můžete i ve sprše a rovnou opláchnout. Nijak to nebolí, možná tak když si strháváte s fólií i chloupky, ale ty dorostou :-)
Po sundání fólie
Tetování již mažeme jen jakoukoliv regenerační mastí. Klasický Bepanthen používáme pouze tehdy, pokud jsou na tetování ještě stroupky. Jinak není potřeba patlat nic antiseptického, je důležité jen hlídat, aby tetování nebylo vysušené. Proces hojení trvá měsíc a úplně kompletně je tetování zahojeno až po třech měsících. Dokud se kůže leskne, není ještě proces hojení dokončen.