Otázky a odpovědi

1. Bolí to?
  

Jo. Tetování není nic extra příjemného (pokud tedy nemáte nějakou úchylku na bolest). Ale můžu s klidným svědomím říct, že úplně všichni, kteří u mě byli na svém prvním tetování shodně řekli, že to čekali mnohem horší nebo horší :-) Takže se není čeho bát. Je vždycky lepší říct, že nás to už po x hodinách vážně bolí a přijít na dodělání jindy, než se zbytečně trápit. Nehledě na to, že tělo si samo řekne kdy má dost a nechceme kolabovat. Toto se samozřejmě týká náročnějších a dělších sezení. 

2. Kolik to bude stát?

Bohužel častá otázka, aniž by se tatérovi řeklo něco o motivu. Na tetování se opravdu nevyplatí šetřit. V hospodě kolikrát necháváme nesmyslné částky (a je nám další den blbě), oblečení taky něco stojí a celkově všude člověk občas rozhazuje, tak proč šetřit na něčem, co na sobě budeme mít permanentně. Pokažený účes doroste, ale pokažená kérka dokáže zkazit den. Nehledě na opravy a předělávky, které se prodraží a výsledek je tak pak mnohem dražší, než kdyby si člověk našetřil ke kvalitnímu tatérovi.

3. Jak dlouho to bude trvat?

Tenhle dotaz nemám ráda. Odpověď je většinou "já nevím.. hoďku, dvě...fakt nevím..." 

U každého je kůže jiná a stejně tak, jako je vytváření návrhu individuální, tak je i proces tetování u každého jiný. Do někoho jde barva krásně a hned, někdo má hroší kůži a celý proces se protáhne. Za ta léta dokážu čas samotného tetování odhadnout poměrně slušně, ale kolikrát se fakt seknu. Někdy se zdržím u obtisku, který je občas nevyzpytatelný a zvlášť na některých místech se různě deformuje a musí se smazat a natisknout znova. Někdy je obtisk i tetování hotové hned. 

Pokud tedy jdete na termín, nic si poté neplánujte. Pokud přijdete na 15:00 a tatérovi řeknete, že v 17:00 už musíte být někde jinde, tak ho akorát dostanete do stresu a to se může odrazit na výsledku ačkoliv tatér dělá to nejlepší co umí. Prostě si na to vyhraďte celý den a relaxujte.

A ne, proužek kolem ruky není jednoduchá záležitost, kterou budu mít za chvilku, protože na tom přece nic není. Na tom je hodně :-)

4. Můžu jít hned zítra do posilky? 

No ani ne. Nebo si dej trénink na části těla, kde nemáš kérku, ale moc se nezpoť. Hlavně ne tam, kde máš kérku.

5. Kdy se budu moct jít koupat/opalovat?
 

Koupat až když je tetování zahojené. Na sluníčko nejdřív za měsíc a i tak mazat vysokým SPF faktorem. 

6. Musí mít mé tetování nějaký význam?

Vůbec. Jsem zastánkyně tolerance vůči většině věcí, do kterých mi nic není. Je dobré nad tetováním delší dobu přemýšlet a být si jistí, že motiv, který jsme si vybrali, je pro nás opravdu ten pravý. Já to mám tak, že jednou za čas se na obrázek, který se mi líbí, podívám, a pokud se mi líbí i za rok (v mém případě nejdříve za dva), tak podle mě není nad čím váhat. Někdo má rád symboliku a někdo bere kérky jako svůj doplněk. 

Člověk se bohužel musí připravit i na to, že ne každý je fanouškem tetování a jsou i lidé, kteří jej vyloženě odsuzují a nebudou se bát vám to říct. To je ale ovšem jejich problém. 

7. Mohu se nechat tetovat, pokud jsem těhotná, kojící, diabetik nebo epileptik?

Radši ne. U diabetiků je dobré se poradit s lékařem nebo znát opravdu dobře svůj zdravotní stav. Je možné, že v průběhu tetování bude kůže víc krvácet a i proces hojení může být zdlouhavější. Ve většině případů je pak potřebná následná korekce.

Pro těhotné, kojící a epileptiky je jasné ne. To se výrazně nedoporučuje.

Častý dotaz

Klikněte a můžete začít psát. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky